Реальна дієвість Нової української школи залежить від кожного конкретного педагога: його знань, умінь, компетенцій, розуміння стратегічних цілей діяльності та наявності дієвого інструментарію для практичної реалізації заявлених завдань.
19 квітня 2019 року відбувся семінар - практикум заступників директорів з навчально-виховної роботи закладів загальної середньої освіти Борзнянського району з проблеми «Розвиток професійних компетентностей педагога в умовах реформи Нової української школи».
Методичний калейдоскоп складався з двох частин: практична пройшла в Борзнянській ЗОШ І-ІІІ ст. ім. Х. Алчевської, а теоретична – у гімназії ім. П. Куліша міста Борзни. На нього завітали: завідувач сектору освіти райдержадміністрації Ірина Кошленко, завідуюча райметодкабінетом Світлана Андрієць, методист Ганна Морська.
Директор Борзнянської ЗОШ І-ІІІ ст. Зінаїда Москаленко відкрила семінар, познайомила присутніх з думками батьків про НУШ, про той позитив, який ми всі побачили й відчули за рік роботи НУШ.
Про основні функції педагога НУШ, про вчителя-помічника і наставника дитини, який супроводжує її у процесі пізнання й досліджує світ разом із нею, розповіла Світлана Андрієць.
Ганна Морська обговорила з присутніми професійний стандарт «Вчитель початкових класів закладу загальної середньої освіти». А також нагадала актуальні аспекти закінчення навчального року.
Про результати впровадження Нового Державного стандарту початкової школи доповіла заступник директора Борзнянської ЗОШ Світлана Михальченко: компетентнісне навчання, робота в команді, вміння досліджувати, навчання через гру, інтегроване навчання, вербальне оцінювання, нове освітнє середовище, інклюзивне навчання...
Щоб побачити, як це все відбувається на практиці, заступники директорів відвідали уроки НУШ у перших класах.
На завершення Юлія Белін розповіла про віртуальне освітнє середовище в системі методичної роботи Борзнянської ЗОШ І-ІІІ ст. ім. Х. Алчевської.
Віта Байло, заступник директора з НМР гімназії ім. П. Куліша м. Борзни, презентувала роботу закладу з питання «Віртуальне освітнє середовище в системі методичної роботи гімназії ім. П. Куліша міста Борзни». У своєму виступі наголосила, що впровадження віртуальних форм роботи створює реальні можливості побудови відкритої системи безперервної освіти, а оптимальний доступ до необхідної інформації в будь-який час робить пізнавальну діяльність учителів більш ефективною.
Із системою роботи заступника директора з навчально-виховної роботи по підготовці та проведенню ДПА (ЗНО), організованому закінченню навчального року ознайомила колег Людмила Линник.
Також присутні прослухали доповідь «Роль заступника директора з навчально-виховної роботи по формуванню конкурентоспроможності закладу загальної середньої освіти» директора гімназії Ганни Рябоштанової, яка розповіла про нові ролі заступника директора школи як ментора й тьютора вчителя.
Підсумки семінару-практикуму підвели завідувач сектору освіти Ірина Кошленко та завідуюча райметодкабінетом Світлана Андрієць.
![](/_nw/2/s05797287.jpg)
|